OLED ekranlı MacBook Pro ve iPad Pro sinyali

 

iPhone satışlarında yaşanan düşüş ve Samsung’tan sipariş edilen OLED ekran sayısı kadar satın alma yapamaması Apple’ı yeni bir arayışa itti. Uzun süredir Retina Ekran ile satılan MacBook ve iPad modelleri bundan sonra karşımıza OLED ekran ile çıkabilir. MacBook Pro ve iPad Pro için OLED ekran sinyalleri ortaya çıktı.

MacBook Pro ve iPad Pro OLED ekranla mı gelecek?

Şimdilik söylenti seviyesinde olan haberlere göre Apple, MacBook Pro ve iPad Pro modellerinde artık Retina Ekran yerine OLED ekran paneli kullanacak. Bunun nedeni olarak hem iPhone satışlarında yaşanan gerileme hem de Samsung’tan sipariş edilen OLED ekranların henüz satın alınmamış olması gösteriliyor. Apple bu satın almayı gerçekleştiremediği için bir ceza ile karşı karşıya kalabilir.

Apple, iPhone XS ve XS Max gibi modellerde OLED ekran kullanıyor. Ancak, iPhone satışlarının yavaşlaması, şirketi bu ekranları başka cihazlara da koymaya doğru itiyor. Samsung’un Galaxy Tab S tablet modellerinde OLED ekran panelini kullanması, tabletlerde OLED’in nasıl karşılandığı hakkında Apple’a fikir veriyor diyebiliriz.

Ancak, Apple iki önemli modeli için resmi olarak bu kararı verse de bu modellerin ne zaman satışa çıkacağı da şimdilik bilinmiyor. Yine de OLED donanımlı modellerin birkaç yıl uzaklıkta olduğunu söyleyebiliriz.

OLED ekranı iPhone XR modelinin halefinde de göreceğiz.

Appleipad proMacBook Prooled akranlı ipad prooled ekranoled ekranlı macbook pro
Yorumlar (0)
Yorum Ekle