NBA 2K21 yayınlanma tarihi ve öne çıkan yenilikler

Büyük bir oyuncu kitlesinin yayınlanmasını dört gözle beklediği NBA 2K21, 4 Eylül 2020 tarihinde sevenleriyle buluşacak. Ancak bu tarih, yeni nesil konsolları kapsamıyor. PS5 ve Xbox Series X için yayınlanacağı tarih daha sonra açıklanacak.

2K, mevcut nesil konsollarda kapak yıldızının Damian Lillard olacağını açıkladı. Yeni nesil konsollarda ise kapağı Zion Williamson süsleyecek. Ayrıca oyunun “Mamba Forever” sürümü de oyuncularla buluşacak ve bu sürümün kapağında da kısa süre önce hayatını kaybeden Kobe Bryant bulunacak. Ayrıca Kobe Bryant sürümü yeni nesil konsollar için ücretsiz yükseltme de içerecek.

2K’nın yeni nesil konsollar için oyunu sıfırdan yaratması, bazı özelliklere mevcut nesil konsollarda ulaşamayacağımız anlamına geliyor. PS4 ve Xbox One’da da oyundan keyif alacağımız bir gerçek, ancak PS5 ve Xbox Series X’de bu keyfin katlanarak artacağını söylemek abartı olmayacaktır.

NBA 2K21’in çapraz platformu destekleyip desteklemeyeceği ise henüz net olarak bilinmiyor. Oyuncuların büyük isteklerinden biri olan çapraz platform için büyük oyun şirketleri çeşitli bahaneler sunsa da yakında çoğu oyun çapraz platformu destekleyecek gibi duruyor. Belki de Fortnite’ın başarıyla yaptığı gibi çapraz platform desteği gelir ve hem bilgisayar hem konsol oyuncuları artık buluşabilirler.

NBA 2K21
Yorumlar (0)
Yorum Ekle