MIUI 13.5 alamayacak Xiaomi modelleri ortaya çıktı!

Google‘ın bu ayın başında Android 13’ü tanıtmasıyla akıllı telefon üreticilerinin güncelleme çalışmaları hız kazandı. Kullanıcı güvenliği odaklı özelliklerle karşımıza çıkan yeni sürüm, an itibariyle beta sürecinde. Bu kapsamda yakında şirketlerin Android 13 tabanlı yeni arayüz güncellemelerini görmeye başlayacağız. Peki önümüzdeki birkaç ay içerisinde tanıtılması beklenen MIUI 13.5 güncellemesi alamayacak Xiaomi modelleri hangileri?

MIUI 13.5 güncellemesi alamayacak Xiaomi modelleri

Xiaomi’nin güncelleme çalışmalarındaki son gelişmeleri aktaran Xiaomiui, önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen MIUI 13.5 güncellemesini alamayacak telefonları paylaştı. Öncelikle bu listenin sadece bir sızıntı olduğunu ve kesinlik kazanmadığını belirtelim. Burada şirketin geçmiş güncelleme politikası da göz önüne alınarak potansiyel bir liste belirlendi.

Mi 9T Pro

Bunun dışında Xiaomi’nin güncelleme konusunda en esnek şirketlerden biri olduğunu, bu noktada sıklıkla karar değiştirebildiğini de hatırlatmakta fayda var. Ancak bugüne dek ortaya çıkan sızıntılar, MIUI 13.5 için Android 12 şartı arandığı yönünde. Yani iddialar doğruysa, Android 11’e sahip tüm telefonlar için yolun sonuna gelindiğini söyleyebiliriz. İşte MIUI 13.5 güncellemesi alamayacak Xiaomi modelleri;

  • Mi 9 / 9 SE / 9 Lite / 9 Pro
  • Mi 9T / Mi 9T Pro
  • Mi CC9 / Mi CC9 Meitu
  • Redmi K20 / K20 Pro / K20 Pro Premium
  • Redmi Note 8 / Note 8T / Note 8 Pro
  • Redmi 9A / 9AT / 9i / 9C
  • POCO C3 / C31

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Xiaomi’nin güncelleme politikasını beğeniyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

WhatsApp desteğini kaybeden iPhone modelleri belli oldu!
miuiMIUI 13.5Xiaomi
Yorumlar (0)
Yorum Ekle