LG’nin Yapay Zeka paketi MWC 2018’de görücüye çıkıyor

Yeni Yapay Zeka paketi, günümüzün kullanıcı alışkanlıkları ve ihtiyaçlarıyla paralel bir şekilde çalışıyor.

LG, kendi akıllı telefon ailesinde yer vermeye hazırlandığı ilk yapay zeka teknoloji pakedini İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenecek olan Mobile World Congress 2018’de tanıtacak.

Yeni teknoloji ilk olarak 2018 model LG V30+ ve günümüze kadar gelen gelişmiş amiral gemisi modellerde kendisine yer bulacak.

LG’nin yapay zekanın akıllı telefonlara nasıl entegre edilebileceği konusundaki araştırmaları, CES 2018’de duyurulan yapay zeka platformu ThinQ’den çok daha öncesine dayanıyor. Araştırma ilk etapta, kamera ve ses tanıma özelliklerine odaklanan yapay zeka çözümüyle benzersiz ve daha sezgisel bir kullanıcı deneyimi sunmayı amaçladı. Araştırmanın sonunda ise ortaya, günümüzün kullanıcı ihtiyaçları ve kullanım alışkanlıklarıyla uyumlu bir şekilde çalışabilen yapay zeka teknoloji paketi çıktı.

Vision AI: Yeni nesil görsel tanıma

Vision AI; çift lens, geniş açılı düşük distorsiyon objektifleri ve all-glass Crystal Clear Lens’in yer aldığı etkileyici özellikleri sayesinde LG V30+’ın kamerasını daha akıllı ve kullanışlı hale getiriyor.

Voice AI: LG’nin özel ses komutları

Google Assistant’ın yanı sıra 32 adet (2017 yılında 17 adet) LG’ye özel “Voice AI” ses komutu, Voice AI menü seçeneklerinde arama yapma ihtiyacını ortadan kaldırıp, belirli işlevlerin doğrudan seçilmesini sağlıyor.

Crystal Clear LenslgLG V30mwc 2018yapay zekaYapay Zeka paketi
Yorumlar (0)
Yorum Ekle