Küçük İşletmeler İçin Web Sitesi Geliştirme Araçları

Küçük bir işletme sahibi misiniz? Kişisel sayfanızı mı geliştirmek istiyorsunuz? Eğer profesyonel bir web sitesi oluşturmanın ucuz ve kolay yolunu arıyor ama nereden başlayacağınız bilemiyorsanız, bu yazımda küçük işletmeler için web sitesi geliştirme servislerinde bahsedeceğim. Ücretsiz web sayfası geliştirme hizmeti veren sitelerde, web sitesi oluşturmak için çokta bilgi sahibi olmanıza gerek kalmıyor. Bu sitelerde uzman yardımı olmadan, hiçbir kodlama yapmadan, sıfırdan web sitesi geliştirme imkanına kavuşuyorsunuz. Web sitesi geliştirme hizmeti veren siteler, tamamen işlevsel ve zengin özelliklere sahip arayüz sunuyor. Tasarım ya da yazılım konusunda herhangi bir şey satın almanızda gerekmiyor. Ücretsiz hizmet veren bu sitelerde, ihtiyacınıza göre özelleştirebileceğiniz hazır şablonlar bulunuyor. Bu şablonlardan birisini seçip kendiniz için uygun hale getirebiliyorsunuz.

Bu haftaki yazımda; küçük işletmeler veya kişisel olarak web sitesi geliştirmek için online geliştirme hizmeti veren siteleri kısa kısa inceleyeceğim.

Site123

Özel ya da kurumsal internet kullanıcıları için çözüm sunan Site 123, tasarım ve kodlama deneyimine sahip olma zorunluluğundan kurtaran araçlar sunuyor. Site geliştirme işini profesyonel olmadan da yapabilmeyi mümkün kılıyor.

WIX

Wix.com, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmış, HTML5 kodlama tekniğini kullanan, tasarla ve yapılandır mantığı üzerine kurulmuş, bulut tabanlı bir web sitesi geliştirme platformu olarak öne çıkıyor. Wix platformunda ücretsiz web sitesi oluşturmayı kolaylaştıracak araçlar bulunuyor.  HTML5 kodlama sistemi ile Wix sitenizi tasarlarken, herhangi bir kod bilmenize gerek kalmıyor. Site yapılandırma mantığını birkaç deneme ile öğrenip, kendi sitenizi geliştirmeye başlıyorsunuz.

Let’s Eat

Dünya üzerinde 15.000’in üzerinde restoran, web sitelerini Let’s Eat ile geliştirmiş durumda.  Let’s Eat, restoranlar için kaliteli web sitesi oluşturmak için gerekli olan her şeyi sunuyor.

Duda

Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan Duda, sürükle-bırak tekniği ile çalışan, site oluşturmak için zamanı oldukça kısaltan bir araç olarak adından söz ettiriyor.

Squarespace

Squarespace, birkaç dakika içinde güzel bir web sitesi oluşturmaya olanak sağlıyor. Siteyi ücretsiz deneyebilmek için herhangi bir kredi kartı bilgisine ihtiyaç duyulmuyor. Site oluşturmak için all-in-one çözümler sunuluyor. Aynı zamanda e-ticaret tabanlı site kurmayı destekleyen platformda, analitik hizmeti ve 24/7  destek bulunuyor.

Webs

Webs ile tamamen tarayıcı tabanlı bir arayüz üzerinden oldukça çekici, özelleştirilebilir web sayfaları tasarlayabiliyorsunuz. Webs üzerinde bulunan profesyonelce tasarlanmış şablonlar aracılığı ile web sitesi oluşturabiliyorsunuz. Bu servis tamamen ücretiz hizmet veriyor.

 Weebly

Weebly ile şaşırtıcı şekilde kolay, kaliteli web sayfası geliştirebiliyor, aynı zamanda blog ve online mağazacılık desteği ekleyebiliyorsunuz. Yine herhangi bir şekilde kodlama bilgisine sahip olmadan, sürükle-bırak tekniği ile sitenizi oluşturabiliyorsunuz.

Simbla

Tamamen web tabanlı çalışan Simbla ile sitenizi neredeyse anında oluşturabiliyorsunuz. Tüm tarayıcı ve akıllı cihazları destekleyen sitenizin keyfini hemen çıkartabiliyorsunuz.

Sitey

Sitey platformunda bir web sitesi geliştirmek için gerekli bütün araçları bulabiliyorsunuz. Sitedeki hazır şablonlara kendi içerik ve resimlerinizi yükleyip, tamamen size özel siteler geliştirebiliyorsunuz.

WebStarts

Barındırma hizmeti veren Webstarts sitesinde, yine sürükle-bırak tekniği ile siteler geliştirebiliyorsunuz.

Jimdo

Jimdo ile sadece bir kaç tıklama ile web sitenizi oluşturabiliyorsunuz. Arama motorları optimizasyonu bulunan servis sayesinde, gelişmiş düzenleme araçları ile kod bilgisi olmadan siteler geliştirebiliyorsunuz.

BoldGrid 

BoldGrid servisi sayesinde ücretsiz site adı tescili yapabiliyor, WordPress tabanlı siteler geliştirebiliyorsunuz. WordPress desteği sayesinde, binlerce site sablonu ve eklentiye sahip olabiliyorsunuz. Aynı zamanda herhangi bir site oluşturma uygulamasına bağımlı kalmadan, yüzde yüz size özel sayfalar geliştirebiliyorsunuz.

Moonfruit


Moonfruit ile online alışveriş desteğine sahip, tamamen ücretsiz web sitesi geliştirebiliyorsunuz. Site yapımında herhangi bir kodlama bilgisine de sahip olmanız gerekmiyor. Site aynı zamanda ücretsiz barındırma desteği de veriyor.

bedava site geliştirme araçlarıBoldGrid ile web sayfası geliştirmeDuda ile web sitesi geliştirmeJimdo ile web sayfası geliştirmekendi sitemi nasıl yaparım?kendi sitemi oluşturmak istiyorumkod bilmeden site geliştirmekodlama bilmiyorum ama site yapmak istiyorumküçük işletmeler için web sitesi geliştirme araçlarıküçük işletmelere web sayfası yapmaLet’s Eat ile web sayfası geliştirmemanşetMoonfruit ile web sayfası geliştirmeonline site geliştirme araçlarıSimbla ile web sayfası geliştirmesite123 ile web sayfası geliştirmeSitey ile web sayfası geliştirmeSquarespace ile web sayfası geliştirmeücrestiz wordpress altlıklı web sayfasıücretsiz site yapma araçlarıücretsiz web sitesi geliştirme araçlarıweb sayfası nasıl yapılır?web sitesi nasıl geliştirilir?web sitesi nasıl yapılır?Webs ile web sayfası geliştirmeWebStarts ile web sayfası geliştirmeWeebly ile web sayfası geliştirmeWIX ile web sayfası geliştirme
Yorumlar (0)
Yorum Ekle