İşlev tuşları iPad klavyeleri için geliyor

Apple, iPad modellerinde Smart Keyboard ve Magic Keyboard klavyelerini kullanarak, kullanıcıların bilgisayara yakın bir deneyim elde etmesine yardımcı oluyor. Ancak, bu klavyelerde, Mac’lerin klavyelerinden alıştığımız işlev tuşlarına yer verilmiyor. Son çıkan iddialara göre ise iPad Pro ve iPad modellerinin klavyeleri için işlev tuşları devreye alınacak. Söz konusu iddia iPadOS 15.5.5 beta sürümünün kodlarında keşfedildi.

iPad klavyeleri için işlev tuşları

9to5Mac’in iddiasına göre, iPadOS 15.5.5 beta sürümündeki kısayol kodu ile ekran parlaklığı ayarı, klavyenin arka ışık ayarı ve medya oynatma kontrolleri artık çok daha pratik olacak. Aslında iPadOS, ekran parlaklık değişikliğini yapılabileceği UI ile geliyor. Ancak, bunun için iPad’in işlev tuşları olan bir klavyeye bağlanması gerekiyordu. Yeni güncelleme ile bu gerekliliğe de ihtiyaç olmayacak.

Kısayolların özelleştirilebilir olup olmadığı da şimdilik belirsiz.

Apple, 22 Haziran günü WWDC 2020’yi düzenleyecek. Dijital olarak düzenlenecek etkinlikle birlikte iPadOS 14’te gelecek yenilikler tanıtılacak. Pandemi nedeniyle fiziksel olarak gerçekleştirilmeyecek olan etkinlik WWDC’nin Geliştirici uygulamasından ya da web sitesinden takip edilebilecek.

Etkinlik tarihi yaklaştıkça daha fazla bilgi de ortaya çıkabilir.

ipadipad işlev tuşlarıipad klavyeleriipad magic keyboard
Yorumlar (0)
Yorum Ekle