iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için ücretsiz onarım müjdesi

5 yıl önce satışa sunulan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri, “No Power” isimli sorundan ötürü kendisinde mevcut olan yüksek performansı kullanıcıya gösteremiyordu. Bugün alınan bir karar ile harekete geçen Apple, bu sorunu ortadan kaldırıyor.

 

iPhone 6s ve iPhone 6 Plus ücretsiz onarım ile değişiyor

Apple tarafından yapılan resmi açıklamada, bileşen arızası sebebi ile bahsi geçen modellerde aniden kapanma veya hiç açılmama sorunlarının yaşandığı belirtildi. Arızalı bileşenler hakkında herhangi bir bilgi vermeyen Apple, ücretsiz onarım programına uygun olma şartlarını açıkladı. Peki, o şartlar neler? iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ücretsiz onarım dönemi hangi koşulların yerine getirilmesini istiyor?

Verilen bilgilere göre sadece Ekim 2018 ile Ağustos 2019 tarihleri arasında üretilen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini kullanan kullanıcılardan herhangi bir ücret alınmayacak. Ayrıca açıklamanın yer aldığı sayfadan cihazınızın Apple tarafından bu program için uygun görülüp görülmediğini anlayabilirsiniz.

Son bir uyarı daha yapan teknoloji firması, Amerika Birleşik Devletleri dışında satılan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ürünlerinin tamirinde kısıtlamaya veya özel bir yaptırıma gidilebileceğini belirtti. Türkiye kullanıcılarının böyle bir uygulama ile karşılaşıp karşılaşmayacağı henüz belli değil. Apple cephesinden bir açıklama bekleniyor.

Bunun dışında eğer telefonunuz ücretsiz onarım programı listesine uygunsa ve de telefonunuzu tamir ettirmek için daha önce bir ödeme yaptıysanız iade işlemleri doğrultusunda Apple ile iletişime geçebilirsiniz. 2018 yılında üretilen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri, 2020 yılına kadar korumada olacak. 2019 tarihli cihazlar ise 2021 yılına kadar ücretsiz bir şekilde onarılacak.

Sizin telefonunuz hangisi? Daha fazla detaya erişmek istiyorsanız Apple’ın ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

iPhone 6s No Power sorunuiPhone 6s Plus No Power sorunuiPhone 6s Plus ücretsiz batarya değişimiiPhone 6s Plus ücretsiz onarımiPhone 6s Plus ücretsiz tamiriPhone 6s ücretsiz batarya değişimiiPhone 6s ücretsiz onarımiPhone 6s ücretsiz tamir
Yorumlar (0)
Yorum Ekle