iOS Facebook uygulaması için karanlık mod geliyor

Akıllı telefonlarımızı karanlık ortamlarda kullanırken yaşadığımız en büyük sorun gözümüzün yüksek ekran parlaklığından dolayı rahatsız olması. Bu sorunu telefonlarımızın ekran parlaklığını kısarak aşmaya çalışsak da  özellikle gece modu olmayan uygulamalarda sıkıntı yaşamaya devam edebiliyoruz. Gece moduna sahip uygulamaların sayısı giderek artarken, bir güzel haber de Facebook’tan geldi. iOS için Facebook karanlık mod yakın zamanda karşımıza çıkacak.

iOS için Facebook karanlık mod

Akıllı telefonlarımızdaki uygulamaların birçoğuna karanlık mod özelliği geldi. Karanlık mod ile beraber kullanıcılar geceleri telefonlarına daha rahat bakabiliyor ve göz rahatsızlıklarının önüne geçebiliyorlar. Yakın zamanda Instagram ve WhatsApp gibi birçok uygulamasına karanlık mod özelliğini getiren Facebook, şimdi ise kendi iPhone uygulaması için karanlık modu karşımıza çıkartacak.

Şu an için sadece belli başlı kullanıcılara sunulan bu özellik deneme aşamasında. Kullanıcıların vermiş olduğu ilk tepkileri merak eden Facebook, gelen tepkilere göre bu özelliği yeniden düzenleyerek karşımıza çıkartacak. iPhone kullanıcıları için bu süreç çok da uzun sürmeyecek gibi gözüküyor.

Facebookfacebook karanlık modiOS facebook karanlık mod
Yorumlar (0)
Yorum Ekle