Instagram yeni özellikler üzerinde çalışıyor

Sosyal medya hayatımızda olmazsa olmaz bir hale gelirken, sosyal medya uygulamaları devamlı olarak güncellenerek daha da kullanışlı hale geliyorlar. Kullanıcılara sunduğu düzenli güncellemeler ile en yeni sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram, bazı güncellemeler alacak. Instagramın alacağı yeni güncellemeler ile beraber daha da kullanışlı ve etkili olacağı konuşuluyor. Peki Instagram yeni özellikler neler?

Instagram güncellenerek daha verimli hale gelecek

Instagram için yakın zamanda kullanıcılara farklı güncellemeler sunulacak. Bu güncellemeler ile beraber kullanıcılara farklı farklı özellikler sunulucak. Bu özelliklerden ilki canlı yayın konusunda karşımıza çıkıyor. Instagram’da canlı yayın yapan bir hesap, canlı yayınına bir başlık koyabilecek. Bu sayede, canlı yayına giren kişiler konu hakkında bilgi alıp, canlı yayını erkenden anlayabilecek.

Gelen yeni güncellemeler ile kullanıcıların karşısına yeni uyarılar çıkacak. Örneğin herhangi birisine gönderdiğiniz bir mesajı silmeden önce bir uyarı alacaksınız. Uyarıda, silmek istediğiniz mesajın daha önceden okunmuş olabileceği yazılacak. Buna istinaden halen mesajı silmek isteyip istemediğiniz size sorulacak.

Son zamanlarda tüm dünyada Covid-19’dan dolayı bilgi kirliliği artmış durumda. Bilgi kirliliğine karşı önlemler alan iletişim uygulamalarına Instagram da eklenecek. Instagram, herhangi bir mesajın belirli bir kişi sayısından fazla kişiye gönderilmesine izin vermeyecek. Bu sayede yanlış bilginin artma hızı yavaşlatılmış olacak.

Instagraminstagram güncellemeInstagram yeni özellikleri
Yorumlar (0)
Yorum Ekle