Instagram için yazılar çeşitleniyor!

Sosyal medyada çoğu zaman kendimizi yazılı olarak ifade ediyoruz. Her ne kadar video ve fotoğraf paylaşımı yapsak da bu içerikleri yazılı olarak desteklemek gerekiyor. Instagram da bu eğilimden yola çıkarak yeni bir karar aldı. Instagram Hikayeler için yazı tipleri çoğalıyor.

Instagram için dört yeni yazı tipi geliyor

Instagram, yaptığı bir Twitter paylaşımı ile yazı tiplerini duyurdu. Yeni yazı tipleri Comic Sans fontuna karşı olan yaklaşımınız, yeni yazı tiplerini sevip sevmeyeceğinizi belirleyebilir. Instagram şimdilik yeni yazı tiplerini az sayıda insanla test ediyor. Özelliğin size gelip gelmediği anlamak için bir hikayeye metin ekleyip klavyenin üzerindeki arabirimi kullanarak yazı tiplerini kontrol etmek gerekiyor.

Instagram bu aralar yaptığı yeniliklerle adından söz ettiriyor. Son olarak, TikTok rakibi olacak Reels özelliği ülkemizde de aktif edildi. 15 saniyelik kısa videolar çeken kullanıcılar aynı zamanda videolarını düzenleyebiliyor. Reels kullanıcıları Instagram’ın müzik kütüphanesindeki müzikleri seçebilecek. Ayrıca video geçişlerini akıcı hale getirecek yerleşik araçlar kullanılabilecek.

TikTok ile Reels arasındaki fark ise, Reels’in Instagram ekosisteminde olmasından dolayı insanların çektikleri videoları uygulama üzerinden arkadaşlarına gönderebiliyor olmaları. Ayrıca Instagram’ın AR filtreleri de eklenebiliyor.

Instagraminstagram reelsinstagram reels kullanıcılarıtiktok rakibi
Yorumlar (0)
Yorum Ekle