Huawei’den inovatif kamera patenti

Huawei, ekrana gömülü kamera teknolojisi için arayüz patenti aldı. İşte detaylar…

Ekran altı kameralar, 2019’un yükselen inovasyonu olabilir. Bu noktada Oppo’nun hızlı davranıp ilk modelini lanse ettiğine tanıklık edildi. Ayrıca Vivo ve Xiaomi’nin de ilgili teknolojiyi barındıran ilk modelleri üzerinde çalıştığı artık biliniyor. Son haber ise bir diğer Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei’den. İnovasyon alanında yeni bir geliştirme çalışması ortaya çıkan şirket, ekrana gömülü kamera teknolojisi için arayüz patenti aldı. Dolayısıyla ekrana gömülü kameralı ilk Huawei modelleri yakında görücüye çıkabilir.

Konuşma sırasında kamera alanının ekranda nasıl görüneceğine işaret eden bir görselin de aralarında bulunduğu detayları ile söz konusu patent, ilginç sürprizlerle gelecek gibi görünüyor. Öte yandan kamera modu ve ön kameranın konumlandığı bölüm gibi detaylar da gözler önüne seriliyor.

Patente göre Huawei, gömülü kamerayı cihazın ekranının sol köşesine yerleştiriyor. Bu alandaki modeliyle adından söz ettiren Oppo, ekranın orta üst kısmında konumlandırma tercih etmişti.

İlk model hangisi olacak?

Huawei’nin tamamen ekrana sahip akıllı telefonlarda herhangi bir kamera açıklığı veya pop-up tasarıma yer vermeden de selfie çözümleri geliştirdiği görülüyor, ancak ilgili ilk modellerin hangileri olacağı henüz bilinmiyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

huaweikamera patenti
Yorumlar (0)
Yorum Ekle