Huawei MediaPad T5

Huawei’nin yeni tableti uygun fiyata yüksek eğlence vaat ediyor.

İster hareket hâlinde ister sabit bir konumda olun, büyük ekran sayesinde oyunlar, diziler, filmler, internet ve diğer uygulamalar bir tabletle akıllı telefona göre çok daha eğlenceli ve kullanışlı olabilir. Yeni nesil cihazlardaki güçlü teknik özellikler, uzun pil ömrü ve daha fazla bağlantı seçeneği de tabletleri belirli amaçlarla daha cazip hâle getiriyor.

Huawei’nin MediaPad tablet ailesinin yeni üyesi T5, metal ve plastik dış yapısıyla sağlam olduğu gibi, elde tutuşu rahat, hafif bir izlenim bırakıyor. Özellikle dizilere ya da YouTube’a kendini kaptırıp uzun süre tabletten izleyenler için 450 gramlık cihazın bir yük olmadığını söyleyebilirim.

10,1 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan MediaPad T5, 1.920×1.080 piksel Full HD çözünürlüğe sahip. Keskin bir görüntü sunan ekranın renk doğruluğu da yüksek.

İçerisindeki Kirin 659 işlemcisi ile orta seviyenin üzerinde performans elde eden tablet, Google Android 8.0 mobil işletim sistemi kullanıyor. Bunun üzerine Huawei’nin EMUI 8.0 kullanıcı arayüzünü ekleyen cihaz, micro USB bağlantısı ile şarj ediliyor.  5.100 mAh değerindeki pil, uzun kullanım için uygun. Huawei MediaPad T5 ile kesintisiz 6 saat video izleyebilirsiniz.

Gelelim birçok alanda işinize yarayacak olan hoparlöre. Orta ve yüksek tonlarda gayet başarılı. Üstelik yüksek ses seviyelerine çıktığınızda dahi ses bozulmuyor. Tableti elde tutmaktan hoşlanmayıp da karşınıza koyup bir şeyler dinlemek ya da izlemek istiyorsanız, sesi odayı dolduruyor.

Ücretsiz 5 GB bulut depolama alanı hediyesiyle gelen Huawei MediaPad T5’in ön ve arka kameraları bulunuyor. Öndeki 2 MP, görüntülü görüşme yapmanız için yeterli. Arkadaki 5 MP’lik kamera ise elbette bir telefon kamerası değil, ancak bir şeyler göstermek ya da ufak bir video çekmek için yeterli.

Tablet 2 GB bellek ile birden çok uygulama kullanmak isteyenler için uygun. 16 GB depolama alanı bulunduran cihaz 802.11n standardında Wi-Fi, Bluetooth 4.1, GPS bağlantılarına sahip.

Huawei, MediaPad T5 ile fiyat performans dengesini yakalarken, EMUI 8.0 ile kullanışlı bir arayüz de sunuyor.

huaweiincelemeMediaPadMediaPad T5tablet
Yorumlar (0)
Yorum Ekle