Huawei Mate 40 serisi ana kamerası ile iddiasını koruyacak

Huawei cephesindeki tüm planlar yolunda giderse, Mate 40 serisi ekim ayında karşımıza çıkabilir. Şimdilik tanıtımına epey uzun bir süre olan model ailesiyle ilgili iddialar ise gelmeye devam ediyor. Son olarak, Huawei Mate 40 serisi ana kamerası ile ilgili bir iddia ortaya atıldı.

İddialar, kamerasıyla iddialı Mate ailesinin bu iddiasını koruyacağını gösteriyor.

Huawei Mate 40 serisi ana kamerası ile dikkat çekecek

Huawei’nin tedarik zincirinde çalışan kaynaklardan gelen bilgilere göre, Mate 40 ve Mate 40 Pro modelinde 108 Megapiksellik bir ana kamera kullanılacak. Bu ana kamera 9P lens olarak karşımıza çıkacak. Daha önce ortaya çıkan iddialar da Mate 40 Pro’nun kamerasında serbest biçimli lens kullanılacağı yönündeydi. Yeni çıkan iddianın, önceki iddiayı da kuvvetlendirdiğini söyleyebiliriz. 9P lens, daha keskin fotoğraflar elde edilmesine katkıda bulunacak.

Kamera tarafında başka ince ayarların ve optimizasyonların da yapıldığı biliniyor. Ancak, bu konu ile ilgili bilgiler şimdilik çok daha az.

Daha önce de telefonların özellikleri ile ilgili bazı iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddialara göre telefonlarda, TMSC tarafından üretilen Kirin 1020 işlemci kullanılacak. İşlemci, Kirin 990’a göre yüzde 50 daha fazla performans sunacak.

huaweihuawei mate 40huawei mate 40 ailesihuawei mate 40 prohuawei mate 40 serisihuawei mate 40 serisi ana kamerası
Yorumlar (0)
Yorum Ekle