Huawei Mate 30 Pro koruyucu film ile ortaya çıktı

Sosyal medyadaki isabetli tahminleriyle bilinen Ice Universe bu kez Huawei ailesinin Mate 30 ve Mate 30 Pro modelleriyle ilgili yeni görseller paylaştı. Koruyucu film altında görüntülenen telefonların tasarımı hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmış oldu. Huawei Mate 30 Pro tasarım detayları ile dikkat çekti.

Huawei Mate 30 Pro yine ortaya çıktı

Ekim ayına kadar piyasaya sürülmesi beklenmeyen telefonlar hakkında gün geçtikçe daha fazla bilgi ortaya çıkıyor. Bu kez tasarım detayları hakkındaki bazı bilgiler sızdırıldı. Ortaya çıkan fotoğrafta telefonlar koruyucu filmin altında olsa da bazı tasarım detayları hakkında ipucu veriyor. Ayrıca, üst kısmın bulanıklaştırılması telefonların üstünde yeni bir tasarım çizgisine yer verileceğine işaret ediyor.

Yakın zamanda Huawei Mate 30 ailesinin arka kamera tasarımının yuvarlak olacağı bilgisi de ortaya çıkmıştı.

6.71 inçlik AMOLED ekrana sahip olması beklenen Huawei Mate 30 Pro, tıpkı OnePlus 7 modelinde olduğu gibi 90Hz yenileme hızına sahip olacak. Bu da özellikle oyun oynarken çok daha akıcı bir performans elde edilmesi anlamına geliyor.

Telefonda TSMC tarafından üretilen b işlemci kullanılacak. Ayrıca minimum 4.000 mAh’lik bataryadan beslenecek.

Arkadaki yuvarlak kamera kurulumunda ana kamera 40 Megapiksel çözünürlüğünde olacak. Bu ana kameraya 3x optik zoom’lu 8 Megapiksel çözünürlüğünde telefoto lens ve 20 Megapiksel çözünürlüğünde ultra geniş açılı lens eşlik ediyor. Portrelerde doğru derinlik ölçümü sağlaması için telefonda KF sensörü de kullanılacak.

Mate 30 Pro’nun daha önce de kılıfı ortaya çıkmıştı. Bu kılıf arka kamera kurulumunun yuvarlak olacağını doğrular nitelikteydi.

Telefon hakkında asıl merak edilen ise tabii ki işletim sistemi. ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşının mağdurlarından biri olan Huawei, yakın zamanda Google tarafından Android işletim sisteminden uzaklaştırıldı. Google servislerini kullanamayacağı söylenen Huawei yeni akıllı telefon ailesinde hangi işletim sistemini kullanacak? Google Play hizmetlerinin lisansı verilecek mi? Şimdilik bu sorular merakla bekleniyor.

Huawei’nin diğer yandan kendi işletim sistemi üzerinde çalışmalar sürdürdüğü biliniyor. Çin’de HongMeng OS adıyla anılan yeni işletim sistemi ile birlikte Huawei telefonlarda App Gallery de Google Play Store yerine kullanılabilir.

huaweihuawei mate 30 proMate 30 Promate 30 pro fotoğraflarımate 30 pro özellikleri
Yorumlar (0)
Yorum Ekle