Huawei iki ekranlı telefon tasarımı!

Daha önce Xiaomi ile gördüğümüz arka kameranın yanında yer alan ikinci bir ekran tasarımı Huawei tarafına da sirayet etmiş gibi görünüyor. Huawei’in patentini aldığı bu tasarım için şimdiden bir konsept tasarımı hazırlandı. Tasarımcı HoilNDI Huawei’in aldığı patenti oldukça gerçekçi bir biçimde tekrar tasarlandı. Huawei iki ekranlı telefon tasarımı çok iyi duruyor:

Huawei iki ekranlı telefon tasarımı 3 boyutlu olarak karşımıza çıkıyor

Geçtiğimiz günlerde aldığı yeni bir patent ile gündeme gelen Huawei, bu noktada hem önde hem de arkada bir ekrana sahip bir cihaza imza atacak. Bu ikincil ekran aslında telefonun arkası dönükken saati ve tarihi görmeyi sağlayan ‘yardımcı bir ekran’ işlevi görecek deniyor.

Yani telefonun orijinal ekranında olduğu gibi bir işlevi olmayacak gibi görünüyor. Yine de telefonun tasarımına dair pek bir detay ortada yokken tasarımcı HoilNDI, telefonun nasıl görüneceğini düşündü ve ortaya bir tasarım çıkarttı. Patent fotoğraflarını örnek alarak tasarım taslağını çıkartan tasarımcı, telefonun aşağı yukarı nasıl görüneceğini gözler önüne seriyor.

Huawei’in patentini aldığı şeyse arka kamera modülünün yanında konumlandırılan ikincil ekran oluyor. Tarih ve saat dışında bu küçük ekranda hava durumu ya da şarj durumu gibi bildirimler de görülebilecek. Aynı zamanda arka kameradan çekim yaparken, vizör görevini de üstlenecek. Bu tasarımda arka kamerada toplam dört lens sunuluyor ve önde ikili kameraya yer veriliyor.

akıllı telefonhuaweiHuawei iki ekranlı telefon tasarımıtelefon
Yorumlar (0)
Yorum Ekle