Gamescom 2015

Oyuncular ve oyun dünyası için yılın en önemli anlarından biri olan Gamescom fuarı, dünya üzerinde birçok devasa yapımcının, yeni yapımları ile gövde gösterisi yaptığı unutulmaz bir platform oluşturuyor. Her geçen yıl birbirinden ünlü yapımların yeni sürümlerinin ve baştan aşağı yeni yapımların unutulmaz gösteriler ile tanıtıldığı Gamescom, bu yıl Almanya’nın Cologne kentinde düzenlendi.

Bu yıl düzenlenen Gamescom fuarından akılda kalanlar ise şöyle:

Blizzard, World of Warcraft için yeni bir eklenti paketi duyurdu

Legion adı verilen yeni eklenti paketi ile birlikte, Burning Legion tadını yeniden yakalamaya çalışan Blizzard, 110 levele çıkan seviye sınırı, yeni sınıf Demon Hunter, tarihi eser silahlar ve yeni PvP sistemi ile World of Warcraft’ın düşen oyuncu sayısını yeniden artırmaya çalışacak.

Star Wars Battlefront’tun yeni oyun modu tanıtıldı

Star Wars denince akla ilk gelen şeylerden biri olan derin uzayda ve gezegenlerdeki ölümüne it dalaşları, DICE’ın geliştirmiş olduğu StarWars Battlefront’a Fighter Squadron modu ile ekleniyor. Oyuna oldukça eğlence katacak bu modu sabırsızlıkla bekliyoruz.


Dark Souls 3 tanıtıldı!

Sahip olduğu başarılı dövüş mekanikleri ve inanılmaz derecede zor yapısı ile kendisine has bir hayran kitlesine sahip olan Dark Souls serisi, 3. oyunu ile yine serinin hayranlarını başına kilitleyecek.

Fallout 4’te seviye sınırı olmayacak

Bethesda’nın geçtiğimiz E3 2015 fuarında tanıttığı efsanevi serinin son oyunu Fallout 4, bizleri nükleer kıyamet sonrası çorak topraklara dönüşen Amerika’nın Boston kentine savuracak. Gamescom 2015 kapsamında yayımlanan bilgilerde ise oyunun kesinlikle bir seviye sınırına sahip olmayacağı, oyuncuların dilediği kadar oyunu keşfetmeye devam edebileceği belirtildi.

Mafia 3 duyuruldu!

Şüphesiz Gamescom’un en büyük bombası Mafia 3 oldu. 2. oyunundan sonra uzun bir süredir sessizliğini koruyan efsanevi seri, 3. oyun ile birlikte bizleri 60’ların sonuna davet ediyor. Yeni nesil grafikleri, yeni oynanış mekanikleri ve yine muhteşem bir hikayeye ev sahipliği yapacağından hiçbir kuşkumuz olmayan Mafia 3’ü sabırsızlıkla beklemeye başladık bile.

Elite: Dangerous’un Horizons ek paketi duyuruldu

Neredeyse sonsuz büyüklükte bir galaksiye ev sahipliği yapan ve sunduğu tamamen özgür yapısı ile oyuncuların kendi yollarını çizmesine olanak veren Elite: Dangerous, sınırlarını biraz daha genişleterek oyunculara keşfettikleri gezegenlere inme şansı verecek. Bunlar ile birlikte uzay gemilerinin yanı sıra, gezegenleri keşfetmede kullanabileceğimiz kara araçlarını da oyuna ekleyecek olan Horizons güncellemesi, Elite: Dangerous’a farklı bir hava katacak gibi gözüküyor. Ek paketin’in 60 dolarlık fiyatı ise oyunculardan yoğun tepki alıyor.


Mount & Blade 2 sonunda tam olarak ortaya çıktı

Türk yapımcılar TaleWorld Entertainment tarafından geliştirilen Mount & Blade serisi, sunduğu farklı dövüş mekanikleri ile tüm dünyada hatrı sayılır bir hayran kitlesine sahip. Oyuncunun sıfırdan başlayarak kendisine devasa bir krallık kurmasına dahi izin veren oyun, sahip olduğu RPG ve Strateji öğeleri ile başarılı satış rakamlarına ulaştı. Yeni oyuna gelecek olursak, oldukça uzun süren bir geliştirme aşamasının meyvesi olacak olan Mount & Blade 2’den ilk görüntüler Gamescom 2015 içerisinde ortaya çıktı. Yeni grafiklerin yanı sıra oyun içerisinde kale kuşatmaları, silah yapımı ve mini oyunlara yer verecek olan Mount & Blade 2, oldukça başarılı bir yapım olacak gibi gözüküyor.

Metal Gear Solid V’ten muhteşem bir fragman geldi

Konami ve Hideo Kojima arasındaki savaşın küllerinden doğan Metal Gear Solid V, tüm bu tatsızlıkların yanında gümbür gümbür gelmeye devam ediyor. 1 Eylül’gibi yakın bir tarihte piyasaya sunulacak olan yapım için, Gamescom 2015’te yayımlanan fragman, serinin hayranlarını biraz daha heyecanlandırmaya yetti. Muhteşem bir oyun olacağından kimsenin şüphesi olmayan MGS V, umarız ki beklentilerin altında ezilmez ve bizlere keyifli bir oyun deneyimi yaşatabilir.

blizzardDark Souls 3Fallout 4Gamescomkölnmafia 3manşetmetal gear solid 5Mount and Bladestar warsworld of warcraft
Yorumlar (0)
Yorum Ekle