Galaxy Note 9 için ilk somut kanıt!

Ekranda parmak izi okuyucu sunması beklenen Galaxy Note 9, beklenenden daha erken tanıtılacak! Yazılım çalışmalarına normalden çok daha erken başlayan Samsung, Note 9’u normalden çok daha erken piyasaya sürecek gibi duruyor.

Samsung’un yeni amiral gemileri Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus, şubat ayında İspanya’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılmıştı. Merakla beklenen telefonlar, lansmandan çok kısa bir süre sonra ülkemizde de satışa sunuldu. Telefonları buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Galaxy Note 9 beklenenden erken satışa çıkacak

Gelen bilgilere göre Samsung, Galaxy Note 9’da kullanılan yazılımın temelini oluşturan firmware’i geliştirmeye başladı. Normalden çok daha erken başlayan geliştirme çalışmaları, bizlere telefonda kullanılacak yonga seti ve temel donanım bileşenlerinin belirlendiğini gösteriyor. Zira, yonga seti ve işlemci tasarımı bitmeden firmware’in yazılmaya başlaması mümkün değil.

İşlemci tasarımı normalden erken biten Note 9’un beklenen lansman tarihinden en az 1 ay önce tanıtılması bekleniyor. Note8’i 23 Ağustos 2017’de tanıtan firma, büyük ihtimalle 2018’deki ikinci amiral gemisini Temmuz-Haziran aylarında tanıtacak.

2 farklı sürüm geliştiriliyor

Güvenilir kaynaklar tarafından ortaya atılan bilgilerde iki farklı firmware’in geliştirildiği belirtiliyor. N960FXXE0ARB7 ve N960FXXU0ARC5 versiyon numarasını taşıyan sürümlerden birisi Qualcomm Snapdragon 800, diğeri ise Samsung Exynos serisi yonga seti için hazırlanıyor. Her zaman olduğu gibi Amerika’da Qualcomm yonga setine sahip versiyonu satacak olan Samsung, Avrupa ve Türkiye pazarına ise kendi geliştirdiği yonga setin sahip versiyonu getirecek.

galaxy note 8galaxy note 8 ne zaman çıkacak?galaxy note 9
Yorumlar (0)
Yorum Ekle