En popüler iPhone modelleri belli oldu!

Dünyanın en değerli şirketi Apple, oldukça hareketli günler geçiriyor. Eylül ayında yeni iPhone 13 ailesini tanıtan şirket, son olarak düzenlediği “Unleashed” etkinliği ile yeni MacBook ve işlemci modellerini tanıttı. Dünyanı her yerindeki kullanıcıları sevindiren bu durum, satışlara da olumlu yansıdı.

Ancak Apple‘ın başarılı bir grafik çizmek için yeni telefonlara pek de ihtiyacı yok. Şirket hali hazırda dünyanın neredeyse her yerinde oldukça ciddi satış rakamları elde ediyor. Peki en çok hangi cihaz satılıyor. Son yapılan bir araştırma, en popüler iPhone modellerini ortaya çıkardı. işte ayrıntılar…

iPhone kullanıcıları telefonlarından vazgeçemiyor

Teknoloji dünyasının nabzını tutan benzer araştırmalarıyla gündeme gelen Device Atlas, “en popüler iPhone modelleri hangileri?” sorusunu cevaplamak için araştırma yaptı. Bu çalışmaya göre, dünya çapında en çok kullanılan Apple telefonu iPhone 7 oldu. Hali hazırda yüzde 10.35‘lik pazar payına sahip olan cihaz, çıkışının üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen güncel olmasıyla dikkat çekiyor.

İkinci sırada ise yüzde 8.83 ile iPhone 8 geliyor. Listenin zirvedeki isimlerinin eski modeller olması, kullanıcıların sahip oldukları telefonları uzun süre değiştirmediğini gösteriyor. Üçüncülük koltuğuna baktığımızda ise iPhone 11 modelini görüyoruz. Şirketin uzun süre sonra 1000 dolar altında çıkan ilk temel modeli olan telefon, sahip olduğu performans ile en popüler iPhone modelleri listesinde yer alıyor.

Dördüncülüğü iPhone XR alırken, onu iPhone 12, X, 7 Plus, 8 Plus, 6S ve 6 takip ediyor. Pro ve Pro Max ürünlere baktığımızda ise geriden geldiklerini görüyoruz. Buradan yola çıkarak kullanıcıların baz modelleri yeterli bulduğunu ve daha üst seviye cihazlara pek de yönelmediğini söylemek mümkün. Ne yazık ki kısa süre önce çıkan iPhone 13 ailesi bu listede yer almıyor.

Xiaomi, MIUI arayüzündeki onlarca sorunu giderdi! Neler düzeldi?

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizin favoriniz olan iPhone modeli hangisi?

Appleiphoneiphone 11iPhone 12iphone 7iphone 8
Yorumlar (0)
Yorum Ekle