Ders çalışmak için gürültü önleyici kulaklık önerileri

Öğrencilerin konforlu bir şekilde derslerini dinlemelerini sağlayacak, kalabalık ortamlarda bile odaklanmayı mümkün kılacak Ders Çalışmak için Gürültü Önleyici Kulaklık önerilerini yazımda bulabilirsiniz.

Ders çalışırken ses duymamak için bu kulaklardan güç alın! 

Gürültü önleyici kulaklıklar bu yıl okula dönüş için önemli eğitim araçlarından biri. Bu tür kulaklıklar, dikkat dağılmasını önlediği gibi, odaklanmayı kolaylaştıran ve ideal bir öğrenme ortamı oluşturan teknolojik araçların en başında yer alıyor. 

Dış sesleri engelleyen bu kulaklıklar, bilgisayardan veya tabletten duyulan sesin performansını da artırıyor. Tüm bir okul günü için yeterince uzun pil ömrü olan, kablolu veya kablosuz tercih edilebilecek bu kulaklıklar akıllı televizyonlarla da uyumlu çalışabiliyor.

 

Gürültü önleyen kulaklıklar temelde aktif ve pasif gürültü önleyici kulaklıklar olarak ikiye ayrılır.

Pasif gürültü önleyici kulaklıkta, gürültüyü ve kulaklara uyum şeklini azaltan yalıtıcı malzemelere yer verilir.

Aktif gürültü önleyici kulaklığın temel çalışma prensibine gelince. Bu kulaklıkların hem iç hem de dış yapısında sesi algılayan ve tam tersi yönde aynı ses dalgasını üreterek gelen ses dalgasını kırarak gürültüyü kesen bir sistem kullanılır. Eğer aktif gürültü önleme teknolojisine sahip bir kulaklık tercih edecekseniz pil ömrü gibi değişkenlere dikkat etmeniz de gerekir.

 

Gürültü Önletici Kulaklık Nasıl Seçilir? 

Her çocuğun kafa yapısı farklı olabilir bu sebeple tercih konusunda ayarlanabilir bir baş bandı olmasına, kulak tamponlarının yumuşak olmasına, kulaklığın çap ve boyutuna da ayrıca dikkat etmeniz gerekir. 

 

Ders çalışmak için gürültü önleyici kulaklık önerileri

Dış sesleri engelleyen aşağıdaki kulaklıklar, bilgisayardan veya tabletten duyulan sesin performansını da artırıyor. İşte sizler için seçtiğim kulaklıklar.

 

SONY WH-1000XM4 Gürültü Engelleme Özellikli Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık

WH-1000XM4 kulaklık, daha da fazla yüksek ve orta frekanslı sesi engelleyerek iyi bir gürültü engelleme performansı sunuyor. Dinleme deneyiminizi iyileştiren akıllı dinleme teknolojisi kullanan kulaklık, pürüzsüz bir eller serbest dinleme deneyimi oluşturmak için bir dizi akıllı teknoloji ile birlikte geliyor. 

 

BEATS Studio Buds Gürültü Önleme Özellikli Gerçek Kablosuz Kulak İçi Kulaklık

Özel bir akustik platformla tasarlanan Beats Studio Buds, kompakt kulak içi biçim faktörüyle güçlü ve dengeli bir ses sunmak üzere geliştirilmiş. 

Aktif Gürültü Önleme özelliği bulunan kulaklık, iOS ve Android cihazlarla hızlı eşleştirme özelliklerine sahip.  Cepte taşınabilen şarj kutusunun sağladığı iki ekstra şarjla toplam çalma süresi 24 saate ulaşabilen kulaklık, hem ders çalışmak hem de müzik dinlemek için ideal. 

 

PHILIPS TAH9505 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık (ANC – Aktif Gürültü Önleyici)

Arkası kapalı tasarım sayesinde mükemmel ses yalıtımı sunan, düz olarak katlanabilen ve içe doğru bükülebilen kulaklık başlıkları sayesinde kolaylıkla saklanan bu kulaklık, neredeyse varlığını unutacağınız kadar hafif. USB-C ile 2 saat şarj ederek 29 saate kadar oynatma süresi elde edebileceğiniz kulaklık, güçlü 32 mm neodimyum akustik sürücüler ile net bir ses sağlıyor. 

 

SONY WH-CH710N Gürültü Engelleme Özellikli Tamamen Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık

Otomatik Yapay Zekalı Gürültü Engelleme işlevi bulunan kulaklık, çevrenizdeki ortam sesi bileşenlerini sürekli analiz ederek, en etkili gürültü engelleme modunu otomatik olarak seçiyor. Oval şekilli yumuşak kulaklık yastıkları sayesinde varlığını unuttun kulaklığı, tek şarjla 35 saate kadar kullanabilirsiniz. 

 

Çocuğunuz için Yararlı Eğitim ve Aktivite Uygulamaları arıyor ancak hangileri ile başlamanız gerektiğini bilemiyorsanız yazımda sizin için bolca öneri var.

Uzaktan eğitime geçtiğimiz bu dönemde öğrencilerin kullanabileceği pek çok dijital uygulama ve araç var. Yararlı Eğitim ve Aktivite Uygulamaları konusunda önerilerimi sizin için derledim.

 

Yararlı Eğitim ve Aktivite Uygulamaları

 

 

Aktif gürültü önleyici kulaklıkDers Çalışmak için Gürültü Önleyici KulaklıkGürültü Engelleme Özellikli KulaklıkGürültü Önletici Kulaklık Nasıl Seçilir?gürültü önleyici kulaklıkGürültü Önleyici Kulaklık TavsiyeleriPasif gürültü önleyici kulaklık
Yorumlar (0)
Yorum Ekle