Çıkarılabilir bataryaları unutun! Çıkarılabilir ekranlı telefon yolda

Akıllı telefonlarda çıkarılabilir batarya dönemi artık geride kaldı diyebiliriz. Birçok akıllı telefonun bataryası artık çıkarılamıyor. Bunun yanında hala birçok kullanıcı çıkarılabilir telefona özlem duyuyor diyebiliriz. Batarya tarafında durum böyleyken, Xiaomi cephesinden dikkat çeken bir patent başvurusu geldi. Çıkarılabilir ekranlı telefon için ilk adım atıldı.

Xiaomi’den çıkarılabilir ekranlı telefon

Akıllı telefonlar yavaş yavaş uzuyor ve biraz da olsa şekil değiştiriyor. Ancak yine de çıkarılabilir ekranlı telefonlar için hazır mıyız? Tartışılır. Xiaomi ise cesur tasarımlarıyla adından söz ettirmeyi sürdürüyor. 360 derecelik ekranıyla öne çıkan Mi Mix Alpha modelinden sonra Xiaomi’nin kablosuz kulakları saklayabilen telefonu için aldığı patent başvurusunu görmüştük.

Şimdi ise çıkan bir ekranda.

Patentte iki bileşenli bir cihaz karşımıza çıkıyor. Ana kısım ve bölünmüş kısım olarak tanımlayabileceğimiz bu bileşenlerden ana parça, bölünmüş parçanın iki katı kalınlığında. İki bileşen birbirine bağlandığında ekran bağımsız olarak çalışabiliyor. Bu da her iki bileşenin de kendi güç kaynağı var anlamını taşıyor. Ayrıca USB Type-C girişine sahip çıkarılabilir ekranlı telefonda iki hoparlör, selfi kameraları ve ana kameralar görünüyor.

çıkarılabilir ekranlı telefonXiaomixiaomi çıkarılabilir ekranlı telefonXiaomi patent
Yorumlar (0)
Yorum Ekle