Bazı Nokia 9.1 Pureview özellikleri ortaya çıktı

Nokia, şubat ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2019’da yeni akıllı telefon modelini tüm dünyaya tanıtmıştı. Aradan geçen birkaç ayın ardından ülkemiz topraklarına giriş yapan Nokia 9 Pureview modelinin ardından şimdi gözler Nokia 9.1 Pureview’a çevrildi. Nokia 9.1 Pureview özellikleri ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı.

Nokia 9.1 Pureview özellikleri

Nokia 9.1 Pureview özellikleriyle bir önceki modeldeki kamera performansı ve işlemci ile ilgili eleştirilere yanıt vermek istiyor. Nokiapoweruser, çalışmaları süren ikinci nesil amiral gemisi modeli hakkında son bilgileri ortaya çıkardı.

Birçok kaynak Nokia’nın yazılım ile birlikte kamera modülünü geliştireceğini söylüyor. Üçümcü çeyrekte piyasaya sürüleceği söylenen akıllı telefon için bir süre daha çalışılacak gibi duruyor.

Yeni kamera ile gelecek telefonda gece çekim performansı ve video kayıt yetenekleri de güçlendiriliyor.

Nokia X71

Ek olarak, akıllı telefon gücünü 5G bağlantısını destekleyen Snapdragon 855’ten alıyor. Qualcomm’un şimdilik amiral gemisi işlemcisi olan işlemciyi kullanacak olan telefon tasarım açısından X71 modelini andıracak. Buradan hareketle telefonun ekranında kamera deliği ile geleceğini söyleyebiliriz.

Yılın son çeyreğinde tanıtılacak olan telefon kutudan Android Q ile çıkacak.

nokianokia 9.1nokia 9.1 pureviewnokia 9.1 pureview özellikleri
Yorumlar (0)
Yorum Ekle