Apple merak edilen konu hakkında konuştu!

Apple tarafında Touch ID uzun bir süre tüm mobil cihazların korumasında etkin rol oynadı. Önemli bir koruma yöntemi olan Touch ID’nin bazı özellikleri yeni sistem Face ID için de merak konusu olmuş durumda.

Bu özelliklerden en önemlisi birden fazla kişinin cihazları açmasını sağlayan çoklu destek oldu. Sistem, kullanıcıların birden fazla Touch ID kimliği oluşturmasına izin veriyor. Böylece birden fazla kişi veya farklı parmaklar iPhone ve iPad’lerin kilitlerini açabiliyor.

Apple Face ID hakkında konuştu

Peki, aynı sistem iPhone X ile beraber tanıştığımız Face ID için de geçerli mi? Bu merak edilen soru hakkında ilk resmi yorum Apple’ın yazılım mühendisliği şefi Craig Federighi‘den geldi. Reddit üzerinde paylaştığı bir post ile Face ID’nin daha en başından sadece tek bir kişiye hizmet edecek şekilde tasarlandığını belirtti.

Parmak izinden farklı olarak Face ID önemli bir koruma yöntemi ve Apple’ın da belirttiği üzere her şeyi tek bir kimlik üzerinde birleştiriyor. Belki ileride bu tarz bir destek verilebilir ama şimdilik şirket Face ID’nin kişiye özel olmasını istiyor.

Appleface idface id nasıl çalışıyorface id sorunuiphone x
Yorumlar (0)
Yorum Ekle