App Annie açıkladı: iOS ve Android için kaç para harcandı?

Uygulama verilerinin analitiğini tutan bir şirket olan App Annie, iOS ve Android cihazlar için üçüncü çeyrek raporunu yayınladı. Rapora göre uygulama indirmeleri ve bu indirmelerin hangi platformlara dağıldığı da belli oldu. Haziran – Eylül aylarını kapsayan rapor oldukça ilginç verileri ile dikkat çekiyor.

Öncelikle indirme rakamlarından bahsetmek gerekiyor. Android ve iOS ekosistemlerinde geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğine göre yüzde 8’lik bir indirme artışı görülüyor. Bu yükseliş içinde güncellemelerin sayılmadığını belirtmek gerekiyor.

Kullanıcılar Android uygulamarı içinde 325 milyar saat harcamış. Bu rakam geçtiğimiz yıl aynı dönemle karşılaştırıldığında yüzde 40’lık inanılmaz bir artış göze çarpıyor.

App Annie ücretli uygulama raporunu da sundu

iOS tarafındaysa yine ilgi çekici veriler bizi karşılıyor. Geçtiğimiz yılın aynı dönemini baz alırsak iOS kullancılarında uygulama indirme rakamlarında yüzde 8 yükseliş var. İndirmelerin dünya çapında dağılımına baktığımızda Çin, Amerika Birleşik Devletleri ve Suudi Arabistan başı çeken ülkeler oldu.

Doğal olarak ücretli indirmelerde de büyük bir artış var. Müşteriler 11 milyar doları iOS’ta olmak üzere, toplam 17 milyar dolar uygulama harcaması yapmışlar. İki farklı markete baktığımızda yüzde 25’lik sağlam bir yükseliş ön plana çıkıyor.

Androidandroid telefonapp annieiOSiphonesamsung
Yorumlar (0)
Yorum Ekle