Android 11’in yeni bir özelliği daha ortaya çıktı

Kısa süre önce beta sürümü yayınlanan Android 11 için testler devam ediyor. Devam eden bu testlerde Android 11’in yeni bir özelliği daha ortaya çıktı. Buna göre, Android 11 kullanan kullanıcılar Play Store üzerinden daha gelişmiş bir satın alma deneyimi yaşayacak. Google Play Store Android 11 ile birlikte abonelik işlemlerini daha pratik hale getirecek.

Google Play Store Android 11 ile işleri kolaylaştıracak

Play Store Android 11 ile birlikte kullanıcı deneyimini iyileştirecek uygulamalar arasında yer alıyor. Çıkan bilgilere göre, geliştiriciler uygulama aboneliklerini Play Store üzerinden sunmaya başlayabilecek. Play Store’a, kullanıcıların abonelikleri uygulama dışından da satın alabilecekleri yeni bir özellik dahil edecek. Böylece bir abonelik doğrudan Play Store üzerinden satın alınabilecek. Uygulama içi satın almaya gerek kalmayacak. Hatta abonelik alırken uygulamayı yüklemek de şart olmayacak.

Google yayınladığı blog yazısında bu değişikliğe değinse de detaylardan bahsetmedi. Google’a göre yeni özellik ile kullanıcılar abonelikleri uygulama dışında keşfedebilecek ve satın alabilecek.

Google’ın yayınladığı blog yazısını da buradan okuyabilirsiniz.

abonelikandroid 11Googlegoogle play store aboneliklerigoogle play store android 11uygulama marketi
Yorumlar (0)
Yorum Ekle