Amatör ve profesyonel yayıncılar için kamera önerileri

Zamanla popülerleşen ve bir meslek haline gelen internet yayıncılığı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Bu nedenle pek çok kişi hayallerini gerçekleştirmek için bu işe girmek istiyor. Bunun için atılması gereken ilk adımlardan biri de doğru ekipmanları bir araya getirmek. Yayıncılar özellikle kamera seçimi yaparken oldukça zorlanıyor. Biz de siz değerli okuyucularımız için amatör ve profesyonel yayın kameralarını listeledik. İşte önerilerimiz…

Logitech C920 

Bilgisayar aksesuarları konusunda oldukça deneyimli olan Logitech, bu deneyimini kameralar için de kullanmayı ihmal etmiyor. Özellikle yeni başlayanlar için biçilmiş kaftan olan Logitech C922, 1080P 30 FPS ve 720P 60 FPS yayın yetenekleriyle öne çıkıyor. Bir başka yayın sorunu olan düşük ışık problemini de çözen kamera, zayıf aydınlatmaya sahip ortamlardaki performansıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Aynı zamanda yazılımsal olarak arka planı kaldırma gibi özellikler de bu cihazda yer alıyor. 

Sony ZV-1

4K HDR kayıt yapabilen Sony ZV1, en etkileyici kameraların başında geliyor. Özellikle Vlog çekimleri için tercih edilen kamera, doğal ve gerçekçi görüntüler vaat ediyor. Yayıncıların da sıklıkla tercih ettiği ZV-1, hareketli ekranı sayesinde çekim yaparken kendinizi görme imkanı veriyor. Ayrıca üzerinde bulunan 20.1 Megapiksel BIONZ X görüntü işleme motoru sayesinde video konusunda başarılı işler çıkarabiliyor. 

Canon EOS M50

2018 yılında çıkış yapmasına rağmen hala en iyi seçenekler arasında yer alan Canon EOS M50, özellikle video kalitesiyle ön plana çıkıyor. 4K çözünürlükte 30 FPS video çekme yeteneğine sahip cihaz, FHD çözünürlükte 60 FPS çekim yapıyor. Ürünün sunduğu çözünürlük ise 24.1 Megapiksel. Aynı zamanda dokunmatik OLED optik vizör ve Dual-Pixel aşama tespitli otomatik odaklanma (AF) özelliği bu cihazda kendine yer buluyor. 

LOGITECH Brio 4K 

4K’da 60 FPS çekim yapabilen sayılı web kameralarından biri olan Logitech Brio 4K, özellikle yeni başlayan ancak profesyonel görünmek isteyen yayıncılar için oldukça ideal. 90 derecelik geniş açılı bir lens ile gelen kamera, bulunduğunuz ortamı daha fazla göstermenize olanak sağlıyor. USB 3.0 bağlantı teknolojisini destekleyen Logitech Brio 4K, özellikle dijitale yayın yapmak isteyen kişilerin bir numaralı tercihi oluyor.

amatör yayın kameralarıprofesyonel yayın kameralarıyayın kameraları
Yorumlar (0)
Yorum Ekle