Akıllı telefonlar için en iyi video düzenleme uygulamaları

Akıllı telefonlar ile video üretimi büyük ölçüde artarken, için en iyi video düzenleme uygulamaları ile çektiklerinizi neredeyse profesyonel videolara dönüştürebilirsiniz.

Akıllı telefonlar için en iyi video düzenleme uygulamaları

WeVideo

Ücretsiz | WeVideo indir: iOS, Android

Bulut tabanlı video düzenleme yazılımları popülerlik kazanıyor. Bunlara öncülük edenlerden birisi de sahip olduğu ses düzenleme yetenekleri, lisanslı şarkı arşivi ve 4K çözünürlük desteğiyle WeVideo. Her ne kadar ücretsiz sürümü, yalnızca 10 GB bulut depolama alanı vermek, videolara filigran eklemek gibi belirli sınırlamalara sahip olsa da, masaüstü uygulamasının da olması, videolarını ciddiye alanları sevindirecek.

Splice

Ücretsiz | Splice indir: iOS

GoPro’nun yapımcılarının hareketli bir kolaj oluşturmak için telefonunuzdaki farklı video klipleri birbirine eklemenize izin veren uygulaması Splice, eğlenceli videolar hazırlamak için ideal. Arkada çalabileceğiniz şarkılar da sunan uygulama, farklı video parçalarını kırpmak, düzenlemek ve sahenler arası geçiş uzunluklarını ayarlamak için de kullanabilirsiniz.

Adobe Premiere Clip

Ücretsiz| Adobe Premiere Clip indir: iOS Android

Adobe’nin diğer uygulamalarında olduğu gibi, oopüler video editörü Adobe Premiere de masaüstü sistemlerden sonra mobil cihazlara geldi. Seçtiğiniz müziğe göre videonuzu otomatik ayarlayabilen uygulama, serbest düzenleme olanakları ile benzerlerinden daha profesyonel sonuçlar alabilmenizi sağlıyor. Ayrıca, birden fazla videoyu sürükleyip bırakarak düzenleyebilir, kırpabilir, ışıklandırma ekleyebilir, video hızı ayarlayabilirsiniz. Sonuçları ise doğrudan Facebook, Twitter veya YouTube’da paylaşabilmeniz işinizi kolaylaştıracak.

PicPlayPost

Ücretsiz | PicPlayPost indir: iOS Android

Fotoğraflarda kolaj uygulamaları yaygınlaşırken, videoda da bunu yapmak isterseniz, PicPlayPost tam size göre. Hatta daha çok bu iş için hazırlanmış, kolay kullanımıyla dikkat çeken uygulama, iki videoyu birleştirdiğinizle seslerin birini kapatmanıza izin vermediğinden seçim yaparken biraz dikkatli olmanız gerekebiliyor.

akıllı telefonAndroideditingiOSmobiluygulamavideo düzenleme
Yorumlar (0)
Yorum Ekle