12 ayda 220 milyon kullanıcı arttı! Tüm dünyanın 3’te ikisi

Dijital medya teknolojiyle beraber büyüyor. Milyonlarca kişiye kolay bir şekilde ulaşmayı sağlayan bu ikilinin kullanım oranları araştırıldı. WeAreSocial tarafından yürütelen bir çalışmaya göre tüm dünya nüfusunun üçte ikisinden fazlası artık bir cep telefonu kullanıyor ve bu sayı son 12 ay içinde yüz milyon yeni kullanıcıyla artış gösterdi. Sosyal medya platformları ise en hızlı şekilde yükselen kalelerden, işte detaylar:

Sosyal medya platformları ne kadar popüler? İnternet kullanıcıları hızla artıyor

Artış rakamı tüm dünyanın nüfus artış oranlarına kıyasla yüzde 2’ye denk geliyor. Mobil kullanıcılar ise 5.29 milyara ulaştı. Günümüzde interneti aktif olarak kullananların sayısı ise 4.88 milyar kişi. Bu ise dünya nüfüsunun üçte ikisine yaklaşması demek.

Son 12 ayda ise internet kullanıcılarının sayısı 220 milyon kişi kadar arttı ve bu inanılmaz bir rakam. BU kadar hızlı yükselmesinin nedeni ise koronavirüs salgınıyla birlikte evlere kapanan milyonlarca insanın daha fazla ekranla vakit geçirmesinden kaynaklanıyor.

Kullanıcı sayısını ise en çok artıran yer kesinlikle sosyal medya platformları oldu. Sosyal medya 4.55 milyar kullanıcıya sahip ve inanılmaz bir hızla kullanıcıların sayısı artmaya devam ediyor. Rakamlara göre sosyal medya platformlarına her ay 400 milyon kullanıcı ekleniyor. Bu da geçen yıla göre yüzde 9,9’luk bir artış anlamına geliyor.

En popüler olanları ise şu şekilde sıralanıyor:
-Facebook
-YouTube
-WhatsApp
-Instagram
-Messenger
-WeChat
-TikTok
-Weibo
-Telegram
-Snapchat
-Pinterest
-Twitter
-Reddit

FacebookInstagraminternet kullanıcısı sayısımobil internet kullanıcısı sayısıSosyal medya platformlarıSosyal medya platformları kullanıcılarıWhatsAppYouTube
Yorumlar (0)
Yorum Ekle