Among Us oyununun geleceğine dair yeni detaylar

0

2018 yılında piyasaya çıkmasına rağmen, parti oyunlarının popülerlik kazandığı günümüzde adından sıkça söz ettiren bir oyun var: Among Us… Birkaç kişilik bir ekip tarafından geliştirilen bu yapım, birdenbire tüm oyun dünyasının ve Twitch / DLive yayıncılarının saatlerce oynadığı bir fenomen hâline dönüştü. Bu durumu fark eden geliştirici ekip de Among Us’ın geleceğine ilişkin topluluklarını bilgilendirme ihtiyacı hissettiler.

Among Us, bildiğiniz üzere iyi takımın çeşitli görevleri tamamlamaya çalıştığı ve gizli imposter’ların onları öldürmeye çalıştığı “Katil kim?” oyun tarzını sunuyor.

Oyun lokal ya da online olarak oynanabiliyor. Boş odalara katılabilirsiniz ya da kendinize özel bir oda açarak en az 4 en fazla 10 kişiye kadar ekipler kurarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Oyunun şu anda Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa sunucuları bulunuyor ve sunucularda yer bulmak oldukça zor.

Among Us geliştiricileri, yaşanan talep patlamasının ardından bir açıklama yapma ihtiyacı hissettiler. Gelecek plânları içerisinde Among Us 2’nin geliştirileceği ve sunucularının daima açık tutulacağı belirtiliyordu.

Ancak işler onlar için de farklı ilerlemiş olmalı ki kısa bir süre sonra Among Us oyunun geleceğine ilişkin ikinci bir açıklama daha yapıldı. Buna göre geliştirici ekip ikinci oyunu geliştirmekten vazgeçtiğini ve Among Us’ı ellerinden geldiğinde geliştirmeye devam edeceklerini duyurdular.

Ekip, Among Us serverlarının kademeli olarak oyuncu kapasitelerinin arttırılacağını ve bunun günden güne hissedilir olacağını ifade ediyor. Ayrıca renk körlüğü yaşayan kullanıcıların kablolar gibi renk tabanlı görevleri yapabilmeleri için kabloları numaralandırma / işaretleme gibi ayırt edici ek özellikler getirilecek. Arkadaş ekleme ve hesap sisteminin de dahil edilmesinin plânlandığı oyunda yeni bir haritanın da geliştirileceği duyuruldu.

Görünüşe göre Among Us macerası daha devam edecek ve gün geçtikçe daha fazlasını oyuncularıyla buluşturmaya devam edecek.

Cevap bırakın