AMD Radeon RX 6800XT rekor kırıyor!

0

AMD’nin yeni ekran kartı ailesinin en güçlü üyelerinden biri olan AMD Radeon RX 6800XT overclock performansı ile görenleri mest ediyor. Yapılan testler neticesinde yeni ekran kartı hız aşırma rekoru kırmayı başardı.

AMD Radeon RX 6800XT OC performansı dünya rekoru getirdi!

NVIDIA’nın RTX 3000 serisine cevaben AMD’nin tanıttığı yeni RDNA mimarisine sahip RX 6000 ekran kartı serisi performansıyla oldukça popüler durumda.

Yeni seride yer alan Radeon RX 6800XT ekran kartı, Takukou isimli tester tarafından sınırlarını zorlayarak LN2 sıvı soğutmalı sistemde kart frekansını 2.8 GHz’e çıkardı. Bu overclock sonrası ise Radeon RX 6800XT testlerde 60 bin barajını aşarak dünya rekoru kırdı.

Yeni nesil ekran kartı 3D Fire Strike performans testinde 48.890 puan, genel grafik olarak da 61.831 puan alarak gücünü tescilledi.

Işın izleme teknolojisi performansı da ortaya çıkan AMD’nin yeni ekran kartlarından farklı test sonuçları bekleniyor. Ancak bugüne kadar ortaya çıkan sonuçların ışın izleme performansı da dahil olmak üzere, NVIDIA’ya büyük bir göz dağı verdiğini söylesek yanlış olmaz.

Cevap bırakın