Alienware: Oyun meraklılarının sosyal yaşamları var

0

Alienware tarafından yayınlanan bir analize göre hızla değişen oyuncu profilleri, oyun oynamak için özverili olsa da sosyal yaşamlarında aktif bir kitleyi işaret ediyor.

Toplumdan uzak oyun tutkunlarına dair modası geçmiş klişelerin aksine birçok oyun tutkunu çok sayıda ilgi alanına sahip, yoğun yaşamlar sürüyorlar. Oyun oynamadıklarında müzikle ilgileniyorlar (%63), aileleri (%59) ya da arkadaşları (%55) ile vakit geçiriyorlar. Seyahat (%50), okuma ve yazma (%46) da bu kesim arasında popüler etkinlikler sayılıyor. Gelişmiş ülkelerdeki oyun tutkunları, yeni şeyler öğrenmeye diğerlerinden daha fazla eğilim gösteriyor.

Gelişmekte olan ülkelerdeki oyun tutkunları formda kalmak için spor yapmaktan keyif alırken, Kanadalı oyun tutkunları aile (%68), arkadaşlar (%64) ve evcil hayvanlarla (%40) kaliteli zaman geçirmeye öncelik veriyor. Diğer ülkelere kıyasla ABD’li oyuncular, evcil hayvanları ile zaman geçirmekten daha fazla (%45) hoşlanıyorlar ve birçoğu da spor tutkunu.

Günümüzde kimler oyun tutkunu sayılıyor?

Anket sonuçlarına göre artık oyun tutkunları, evin bodrum katındaki odasında tek başına bilgisayar oyunları oynayan klişe ergen tiplemesinden çok farklı. İş yerindeki iki çocuklu çalışma arkadaşınız, spor salonunda yanınızdaki adam, gönüllü olarak çalıştığınız yardım kuruluşundaki biri ve genellikle eşiniz, kardeşiniz ya da bir arkadaşınız olabilir. Ama hepsinin ortak noktası, kendilerini gururla “oyun tutkunu” olarak tanımlamaları.

Cevap bırakın