Alcatel Shine Lite Türkiye’de

0

alcatel-Shine-Lite

Alcatel’in geçtiğimiz aylarda duyurduğu iddialı akıllı telefon modeli Shine Lite’ın Türkiye satışlarına başlanıldı. Metal ve camdan oluşan gövde tasarımı ile dikkat çeken cihazın parmak izi okuyucusu ve güçlü fotoğraf özellikleri bulunuyor. Akıllı telefon bütçe dostu akıllı telefonlar arasında değerlendirilebilir.

TCL açıklamasına göre günümüz iç tasarım ve mimari anlayışlarından esinlenilerek tasarımı gerçekleştirilen bir model Alcatel Shine Lite. 2.5D ekranıyla kavisli bir ekran formu sunuyor, ayrıca nispeten ince bir profille geliyor.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonun öne çıkan teknik özellikleri arasında 5 inçlik 720p (HD) ekran, MediaTek MT6737 işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, 256 GB’ye kadar maksimum kapasite sunan microSD, 13 megapiksel arka/5 megapiksel ön kamera yer alıyor.

Cihazda parmak izine atanabilen uygulamalar da öne çıkan özellikler arasında. Bu özellik sayesinde en sevilen uygulamalar kısa süre içinde açılabiliyor. Ek olarak Safebox ile ek bir güvenlik katmanının kullanımına da olanak tanınıyor. Bu da verilerin sanal bir kasa içerisinde saklanabilmesi temelindeki ilgi çekici özelliklerden. Yazılım tarafında ilginç detaylar vaat eden kamerası ise bir diğer altı çizilmesi gereken konu; kullanıcılar farklı fotoğraf parçalarından kolajlar oluşturabiliyorlar.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın