Outdoor ve Macera tutkunları için Aksiyon Kamerası Önerileri

0

Ağustos ayı yaz tatili açısından oldukça verimli bir dönemdir. Özellikle kamp, rüzgar sörfü, yamaç paraşütü, rafting gibi farklı ve ekstrem sporlar için doğru sezondasınız. Outdoor aktivitelerinin de yoğun olduğu bu günlerde yanınızda iyi bir aksiyon kamerası almayı unutmayın. Elbette aksiyon kameralar, video ve fotoğraf kalitesi açısından amiral gemisi akıllı telefonların eline su dökemez. Yine de bu küçük ürünleri duvardan duvara çarpabilir, korkusuzca denize atabilirsiniz. Hiçbir telefondan elde edemeyeceğiniz görüntüleri yakalamak için işinize yarayacak ürünleri aşağıda sıralıyoruz.

aksiyon kamera
Aksiyon kamerası ile 4K 60 FPS modunda çekim yapabilirsiniz

Aksiyon kamerası denince akla gelen ilk isim GoPro Hero9

GoPro elbette aksiyon kamerası kategorisinin önemli liderlerinden biri. Yıllardır çeşitli modeller ile GoPro ailesi bu kategoride çıta belirliyor. Hero, Black serisine göre daha az özellik sunuyor fakat daha kompakt yapısı ile öne çıkıyor. Ürünün 20MP kamerası 5K 30 FPS ayarında çekim yapabiliyor. Bu seviyeler 4K’da 60 FPS, 1080p’de ise 240 FPS’ye çıkabiliyor. Çok eski GoPro’larda ekran bulunmazdı. Hero9 güzel parlak bir ekrana sahip. En azından çekimi kurtarmakta size yardım ediyor. Önceki modellere göre Hero9’un kasası bariz bir şekilde daha sağlam olmuş. Ancak bu özellikler ürünü biraz ağır hale getiriyor. Bu model 158 gram ağırlığında. Elbette bu çok yüksek bir rakam değil. Ancak bildiğiniz gibi özellikle ekstrem sporlarda her gramın hesabı yapılıyor. 8999 lira olan ürünü bu adresten inceleyip satın alabilirsiniz. Daha gelişmiş özellikleri olan Hero 10 Black modeli için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

DJI
DJI, GoPro ile ciddi bir rekabet içerisinde

DJI Action 2 Çift Ekran Combo

GoPro’ya ciddi bir alternatif daha çok dronelarıyla tanıdığımız DJI’dan geliyor. DJI’ın bu ürünü 32GB dahili hafıza ile geliyor. Uzun süre çekim yapmayacaklar için bu yeterli bir kapasite. Elbette daha fazlası için MicroSD yuvası mevcut. 22,3 mm derinliğe sahip 9 x 39 mm boyutlarındaki bu akıllı küpün ağırlığı ise sadece 56 gram. DJI Action 2, 155 derece oldukça geniş açıda 4K çekim yapabiliyor. Ürünün Horizon Steady denilen görüntü sabitleme teknolojisi ise oldukça işe yarıyor. Özellikle tekne ve uçak gibi gökyüzü ve deniz ağırlıklı çekimlerde bu sabitleme öne çıkıyor. Bu arada ürünü 10 metre derinliğe kadar sorunsuz kullanabileceğinizi hatırlatalım. Eğlenceli ve çok yönlü bir seyahat arkadaşı için doğru tercihlerden biri DJI Action 2. Daha detaylı inceleme için bu yazıyı okuyabilirsiniz. 10599 lira satış etiketi olan ürünü satın almak için bu adresi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

AEE
AEE gerçek bir fiyat performans ürünü

AEE LYFE Silver Aksiyon Kamera

Son ürünümüzü ise daha uygun fiyatlı bir modele ayırdık. Ürün 140 derece geniş açıya sahip. 16MP fotoğraf ve 4K çekim yapabiliyor. Ancak 4K’da kare hızı 10’a düşüyor. Bu nedenle rakiplerine göre zayıf kalıyor. Ancak sağlam yapısı ve Wi-Fi, Bluetooth gibi özellikleri onu tam bir fiyat performans canavarı yapıyor. 1050 mAh Li-on Pil ile 1.5 saat kayıt süresi bulunan ürün sadece 67 gram. Yani cebinize atın ve maceralarınızı kaydetmeye başlayın. 999 lira satış fiyatı olan ürünü bu adreste inceleyip satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın