ABD Başkanı Trump Twitch hesabı açtı

0

Önümüzdeki yıl yapılacak başkanlık seçimleri öncesi popülaritesini korumak isteyen ABD Başkanı Donald Trump, Twitch hesabı açtı…

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmasıyla tanınıyor. Twitter’da yaptığı paylaşımlarla her gün gündemde olan Trump şimdi de oyun severlerin favori platformlarından Twitch için hesap açtı. Farklı sosyal medya mecralarında yer alan Trump Twitch kanalında miting ve açıklamalarını canlı olarak yayınlayacak.

Önümüzdeki yıl yapılacak başkanlık seçimleri öncesi popülaritesini korumak isteyen Trump’ın Twitch hesabını da aktif bir şekilde kullanması bekleniyor…

Donald Trump’ın Twitch hesabı 75 bin aboneyi geçti

ABD Başkanı, Twitch hesabı ile bu platformda üyelik açan ilk ülke başkanı oldu. Daha önce 2020 seçimleri başkanlık adayı Bernie Sanders da Twitch platformunda üyelik açan isimler arasında yer almıştı. Trump platforma üye olduktan 24 saat sonra 60 binden fazla takipçi kazanırken şu anda ise 75 binden fazla takipçisi bulunuyor.

Öte yandan Başkan Trump Twitch’in sahibi olan Jeff Bezoz ve şirketlerine ciddi eleştiriler yapmıştı. Bu eleştirilerin ardından Twitch üyeliği açması geri adım attığı yönünde yorumlandı.
73 yaşındaki ABD başkanının önümüzdeki günlerde Twitch hesabı üzerinden özel bir miting düzenlemesi bekleniyor.

Cevap bırakın