4K özellikli Google Chromecast Ultra tanıtıldı

0

buy-chromecast-lightbox

Teknoloji şirketi Google, evlerdeki TV izleme deneyimine yönelik gelişmiş özellikler vaat eden yeni aygıtı Chromecast Ultra’yı lanse etti. İlginç yeniliklerle gelen aygıtın detaylarına yakından bakacağız…

Medya aktarım aygıtı Google Chromecast Ultra, teknoloji şirketinin 4 Ekim 2016 tarihli yüksek segmentli ve ‘geniş yenilikli’ lansman etkinliğinde görücüye çıktı. 3. Nesil Chromecast modelinde teknik özelliklerin kapsamının geliştirilerek modern ölçütlere yükseltildiği görüldü.

Önceki nesil Chromecast’te olmayan ve daha önce birçok kez dile getirilen 4K desteğine nihayet kavuşan aygıt, ayrıca HDR ve Dolby Vision özellikleri de sunacak. Böylelikle TV izleme deneyimde günümüz dijital trendlerinin hemen hepsine destek sağlanmış olundu.

Google Play Movies desteği geliyor

Görüntüler, NetFlix, Vudu ve YouTube üzerinden 4K desteği ile aktarılırken daha yüksek kontrastlar ve yeni nesil ışık efektleri de gözler önüne seriliyor. Öte yandan Google, kendi platform Google Play Movies üzerinden de kasım ayı itibarıyla 4K içerikler sunulacağını açıkladı. Böylelikle platform sayısı da artmış olacak.

ekran_resmi_2016-10-05_00_32_04

Fiyatı belli oldu

Adaptör+Ethernet girişi ile birlikte gelen üründe, tasarım açısından modern dokunuşların olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Canlı renklerle kullanım imkanı da dikkat çekiyor.

Ürünün fiyat etiketi de belli oldu: ABD için 69 dolar. Google Chromecast Ultra’nın satışlarına ise kasım ayı itibarıyla başlanacağı kaydedildi.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın