24 MP’lik ‘aynasız’ Leica TL2 tanıtıldı

0

Leica, yeni bir aynasız sistemli fotoğraf makinesinin duyurusunu gerçekleştirdi. TL2 adıyla gelen cihaz, 24 MP fotoğraf çekimi ve 4K çözünürlükte video kaydına olanak tanıyor. Ayrıca dokunmatik ekrana sahip.

Yekpare alüminyumdan oluşturulan gövdesi, Leica açıklamasına göre ‘çok özel’ ve ‘sağlam’ yapıda.

APS-C boyutlu CMOS sensöre sahip modelde Maestro II görüntü işlemcisi kullanılıyor. 50 bine kadar genişletilebilir ISO, öncül Leica (TL) modeline göre çok daha hızlı görüntü sonuçları vaat ediyor. 30fps hızda 4K video kaydedebilen fotoğraf makinesi, 60fps’de Full HD ve slow motion görüntü elde edilebilmesini de sağlıyor. 49 noktalı AF sistemine sahip olan modelin otomatik odaklama hızının da öncülüne göre 3 kat daha hızlı olduğu belirtiliyor.

32 GB dahili depolama alanına sahip

TL2, 3.7 inçlik 1.3 milyon piksel çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahip. Elektronik vizör, iOS ve Android cihazlarla uyumluluk, 32 GB dahili hafıza ve SD kart girişi diğer öne çıkan özellikleri arasında.

Type-C portu sürprizi

İlginç bir şekilde Type-C portuyla gelen fotoğraf makinesi, HDMI portuna da sahip. Ek olarak WiFi özelliği de bulunuyor.

Bu son derece kapsamlı aynasız sistemli modelin açıklanan ABD satış fiyatı 1.950 dolar. Ön siparişlerinin alınmaya başlandığını belirtelim. Kendi segmenti açısından ele alındığında son dönemin en pahalı ve en iddialı fotoğraf makinelerinden biri.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın